[ad_1]

بسیاری از مردان ادعا می كنند كه از جریان اصلی جنسیت و عدالت حمایت می كنند ، اما در عین حال تلاش می كنند تبعیض جنسی و آزار و اذیت در كارهای روزمره خود را ببینند. آنها فاقد آگاهی از موقعیت ، عنصر اصلی هوش جنسی مردان (GQ) هستند.

خوشبختانه روش هایی وجود دارد که مردان می توانند آگاهی از موقعیت و GQ خود را ایجاد کنند. با خواندن جنسیت در محل کار و شرکت در رویدادهای اصلی جنسیت ، آموزش خود را شروع کنید. سپس متوجه زبان غیر کلامی شوید که نشان می دهد مشکلی در کار اشتباه است. هم در جلسات و هم در مکالمه های جانبی و شوخی به کلمات و عبارات جنسیتی توجه کنید. سپس روی چهارراه متمرکز شوید و از تجربیات زنان رنگی یاد بگیرید. توجه داشته باشید که چه کسی درگیر است – و چه کسی درگیر نیست. بالاخره شروع به صحبت کنید. به طور مستقیم از زنان در مورد تجربیات خود س Askال کنید.

اگرچه بیشتر مردان به طور ایده آل از شمول جنسیت و برابری بیشتر حمایت می کنند ، تحقیقات روشنی وجود دارد که مردان اغلب در تشخیص تبعیض و آزار و اذیت در زمان واقعی با چالش روبرو هستند. به عنوان مثال ، علی رغم تمرکز اخیر بر آزار و اذیت جنسی و تعرض در محل کار ، یک نظرسنجی در سال 2018 نشان داد که 77٪ از مردان قلدری را مشکلی نمی دانند – حتی در حالی که 38٪ از همکاران زن آنها در محیط کار مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. عدم آگاهی می تواند حتی مردان خوش فکر را به جای این که به عنوان مدافع و همدست موثر در تغییر کار کنند ، دور نگه دارد.

آگاهی از وضعیت عنصر اصلی چیزی است که ما آن را هوش مردانه (GQ) می نامیم. تیز کردن آگاهی موقعیتی شما نیاز به هوشیاری بیشتری نسبت به پویایی جنسیت در کار دارد. ایجاد آگاهی موقعیتی دقیق تر ، مردان را ملزم می کند تا بر محیط رابطه تمرکز کنند ، از نزدیک مشاهده کنند ، از زنان همکار س questionsالات کنجکاو بپرسند و سپس سخاوتمندانه گوش دهند. علاوه بر این ، نیاز به فروتنی صادقانه و جهت گیری مداوم نسبت به یادگیری دارد. مردان آگاه از نظر موقعیت ، حادتر با نابرابری های جنسیتی و قلدری سازگار می شوند و به احتمال زیاد در زمان واقعی با آنها کنار می آیند.

چگونه یک متحد مرد جاه طلب شروع به تشدید آگاهی از موقعیت خود و افزایش GQ خود می کند؟ امی اورلوف از بنیاد فورته به مردان توصیه می کند “به دنبال مدل ها بگردند و شروع به مشاهده رفتارها و پویایی هایی در محل کار کنند که حتی قبلاً آنها را ندیده اند. در اتاق چه خبر است؟ همکاران شما این لحظه را چگونه تجربه می کنند؟ سعی کنید این پویایی را به صورت عینی مشاهده کنید. “

در اینجا مواردی ذکر شده است که مردان امروز می توانند برای ایجاد آگاهی از تجربیات زنان و نابرابری جنسیتی در محل کار انجام دهند.

خود را آموزش دهید.

خودآموزی آگاهی از نابرابری جنسیتی را افزایش می دهد ، نگرش های جنسیتی را کاهش می دهد و مشارکت در ابتکارات برابری جنسیتی را افزایش می دهد. با خواندن جنسیت در محل کار و شرکت در رویدادهای مربوط به جنسیت ، GQ خود را بسازید. به گفته مشاور ورود ، جنیفر براون ، “کار احساسی بخشی از یک اتحاد است. یک متحد وقت می گذارد تا تکالیف خود را در خواندن ، گوش دادن ، فهمیدن انجام دهد ، بدون اینکه زنان یا افراد رنگارنگ را بیش از کاری که قبلاً انجام داده اند ، تحمل کند. “

در کلمات غیر کلامی شرکت کنید.

ایجاد آگاهی بهتر از شرایط نیاز به ارتقا مهارت خواندن غیر کلامی زبان دارد. از نشانه های غیرکلامی که خوب نیست با یک همکار آگاه باشید. گرتچن کارلسون در یکی از اولین مشاغل خود به عنوان خبرنگار توسط عکاسی که در اخبار استخدام شده بود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفت. وی به یاد آورد: “مدیر اخبار وقت دید که من دچار مشکل شده ام و در تمرکز روی داستانی که می نویسم مشکل دارم. او مدام به سمت من می آمد و می پرسید: «چه مشکلی وجود دارد؟» او کاملاً زیرک بود و متوجه شد که چیزی اشتباه است ، آنقدر مهربان بود که از عهده آن مراقبت می کرد و من سرانجام به او گفتم چه اتفاقی افتاد. او بلافاصله عکاس را از وظایف خود راحت کرد. سوالی را که روز خود را در نظر می گیرید در نظر بگیرید:

 • حال و هوای اتاق را چگونه توصیف می کنید (مثلاً خوش اخلاق ، پر انرژی ، یخی ، عصبانی ، مضطرب)؟
 • چه کسی راحت به نظر می رسد؟ چه کسی در خودش جمع شده است؟
 • چه کسی فک خود را بسته یا اخم کرده است – نشانه های کلاسیک استرس؟
 • چه کسی از شوخی با دیگران نمی خندد؟
 • چه کسی از تماس چشمی جلوگیری می کند؟
 • وقتی قرار است در یک محیط مجازی یک دوربین عادی باشد ، چه کسی دوربین خود را خاموش نگه می دارد؟

به کلمات و عبارات جنسیتی توجه کنید.

مستعد اظهار نظرهای جنسیتی ، زبانی مغرضانه و حتی صریح و آزار دهنده باشید. سر و صدای محیط ، مکالمه های جانبی ، جوک ها و گفتگوی رسمی را غربال کنید. فعالانه به خاطر آن اظهارات روزمره ، عینی سازی نظرات و کلیشه هایی که باعث می شوند زنان احساس حقارت یا خطر می کنند ، گوش فرا دهید. متحدان مرد آگاه از نظر موقعیت به سرعت اشتباهات را در مکالمات تصحیح می کنند تا بتوانند به طور مesثر تعصبات را بر هم بزنند و زن ستیزی را برانگیزند. از خودت بپرس:

 • آیا زبان تسلیم کننده یا حمایت کننده می شنوید؟ هدف چیست؟
 • آیا کنایات جنسی یا شوخ طبعی نامناسب غالباً در متن “جوک های برادرانه” شنیده می شود؟
 • آیا زنان حاضر در اتاق به وضوح از موضوع یا مطالبی که گفته شد احساس ناراحتی می کنند؟

روی تقاطع ها تمرکز کنید.

توسعه GQ و تشدید آگاهی از موقعیت ، مستلزم مطالعه تجربیات زنان رنگین پوست (در میان سایر هویت های مقطعی) است – ابتدا درک و سپس متوجه شوید که آنها نسبت به زنان سفید پوست بیشتر احساس کم ارزش ، تحقیر ، بی احترامی ، کنار گذاشته شدن و منزوی شدن را دارند. بسیاری از زنان رنگین پوست احساس نامرئی بودن می کنند زیرا گروه اصلی یا جنسیت و نژاد خود را تشکیل می دهند. فردی که از وضعیت آگاه است ، بیشتر متوجه می شود که وقتی یک زن سیاه پوست در یک استاندارد ناعادلانه نگه داشته می شود ، از او برای ارتقا شغلی چشم پوشی می شود ، هنگام استخدام پول کمتری پیشنهاد می شود یا با کارمندان اداری یا نظافت اشتباه گرفته می شود – و دخالت می کند.

 • آیا شما به زبان ساده یا فرضیاتی توجه می کنید که افراد را از یک هویت تعریف می کند؟
 • آیا افراد تیم شما از گفتگو در مورد هویت دیگری غیر از شخصیت خود اجتناب می کنند؟
 • آیا افرادی هستند که به دلیل احساس راحت یا ایمنی در بیان آنها ، احتمال “پوشاندن” یا پنهان کردن هویت خود را دارند؟

توجه داشته باشید چه کسی در این ماجرا نقش دارد.

از هر پنج زن یک نفر گزارش می کند که “تنها” زن اتاق کار است. زنان و مردان ارشد مشاغل مردسالار دو برابر بیشتر این تجربه را دارند. همچنین “فقط” زنان 50٪ بیشتر احتمال دارد که منصرف شوند. جوآن لیپمن ، مدیر مسئول سابق امروز ایالات متحده آمریکا به مردان یادآوری می کند که زنان در یک محیط مرد محور می توانند زنده بمانند عدم اطمینان ذاتی: “شما برای ناهار یا نوشیدنی با پسران دعوت نشده اید و از دعوت شدن احساس راحتی نمی کنید. وقتی وارد جلسه ای می شوید ، پسران از قبل جلسه مقدماتی خود را تشکیل می دهند ، با یکدیگر صحبت می کنند ، می خندند و غیره ، و سپس هنگام ورود سکوت می کنند. “توجه کنید که چه کسی درگیر است – و چه کسی درگیر نیست – و سعی کنید به همکاران احساس تعلق کنید. از خودت بپرس:

 • چه کسی در جلسه است؟ کی گم شده؟
 • با توجه به موضوع بحث ، چه کسی باید در اتاق حاضر شود و درباره کار خود بحث کند یا به عنوان یک متخصص در مورد موضوع خدمت کند؟ آیا شرکت کنندگان با این لیست مطابقت دارند؟
 • چه کسی پشت میز نشسته است؟ چه کسی در حلقه بیرونی ایستاده یا نشسته است؟
 • چه کسی بیشتر اوقات صحبت می کند و چه کسی به ندرت مشارکت می کند؟ ورود چه کسی درخواست نشده و چه کسی نادیده گرفته شد؟
 • چه کسی قطع می شود؟ چه کسی اخراج شد؟

در آخر ، از زنان در مورد تجربیات خود بپرسید.

آنچه را که از تجربیات زنانی که با آنها رابطه اعتماد ایجاد کرده اید آموخته اید ، تأیید کنید. غالباً س humال فروتنانه و کنجکاو بسیار به سمت ایجاد همدلی و آگاهی از موقعیت بهتر است. بسیاری از زنانی که در مطالعه خود با آنها مصاحبه کردیم ، بر اهمیت سوال تأکید داشتند. Ipek Serifsoy ، رئیس م Instituteسسه یادگیری عمیق ، گفت: «مردان با فهمیدن آنچه روزانه زنان تجربه می کنند ، اوقات بسیار وحشتناکی را سپری می کنند. زنان تمایلی به اشتراک گذاشتن تجربیات منفی با مردان ندارند زیرا در برخی از سطح آنها می دانند که مردان این تجربه را ندارند. بنابراین ، مردان باید فروتن باشند و اعتراف کنند که چیزهای زیادی وجود دارد که آنها نمی فهمند. “در اینجا چند نمونه از روش های خوب شروع مکالمه آورده شده است:

 • من در مورد برخی از چیزهایی که زنان در این سازمان روزانه بیشترین چالش ها را می بینند کنجکاوم ، مواردی که من – به عنوان یک مرد – ممکن است متوجه آنها نشوم.
 • اگر چیزی وجود داشته باشد که شما بخواهید مردانی که در اینجا کار می کنند نسبت به آن آگاهی بیشتری داشته باشند ، کاری که مردان می توانند انجام دهند یا از انجام آن دست بردارند ، چه اتفاقی می افتد؟
 • اگر یک چیز بتوانم بهتر درک کنم – شاید یک کار بتوانم هر روز شروع کنم که می تواند محل کار را برای شما و سایر زنان بهتر کند – چه چیزی می تواند باشد؟
 • اگر کسی فکر می کند که چگونه واقعاً می تواند به عنوان یک متحد مرد ظاهر شود تا محیط کار را برای زنان عادلانه و دوستانه تر کند ، به او چه می گویید؟

توسعه درک عمیق تری از تجربیات زنان پیرامون شما و تشدید آگاهی از موقعیت شما ، ناگزیر و غیرقابل بازگشت دیدگاه شما را متحول خواهد کرد. از این طریق پرسیدن ، گوش دادن و یادگیری به نفع همه کارهایی است که به عنوان یک متحد ، به عنوان یک رهبر و به عنوان یک مرد انجام می دهید. یک مرد که وقت گذاشت و واقعاً از تجربیات همکارانش س askال کرد ، گفت: ”وقتی لنز را گذاشتید ، نمی توانید آن را خاموش کنید. دنیا هرگز مثل هم به نظر نمی رسد. “

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir