[ad_1]

امروزه معمول است که افراد در طول کارشان برای بسیاری از کارفرمایان کار می کنند. وقتی کارمندی که قبلاً شرکت شما را ترک کرده سعی در بازگشت دارد ، چگونه تعیین می کنید که آنها را استخدام کنید یا خیر؟ تحقیقات نشان می دهد استخدام این کارمندان از بومرنگ می تواند مزایایی داشته باشد. به عنوان مثال ، هزینه های آموزش آنها پایین تر است و عملکرد فوری آنها معمولاً بهتر از استخدام یا تبلیغات داخلی است. اما اگر سازمان شما عملکرد طولانی مدت یا کاهش گردش مالی را در اولویت خود دارد ، ممکن است استخدام در خارج از کشور یا ارتقا سطح داخلی بهتر باشد. قبل از تصمیم گیری ، اهداف و اولویت های شرکت خود را درک کنید.

مطالعه به اصطلاح کارمند بومرنگ. “>

یک کارمند ستاره برای کار دیگری شرکت شما را ترک می کند. شاید آنها جذب یک استخدام کننده شده باشند که یک حقوق وسوسه انگیز و پاداش های چشمگیر ارائه می دهد یا شاید فقط می خواهند چیز جدیدی را امتحان کنند. اما ماهها – یا حتی سالها – آنها دوباره در شما را می کوبند. به نظر می رسد که چمن در طرف دیگر سبزه نبود. آیا آنها را دوباره مرتب می کنید؟

از نظر تاریخی ، ترک یک سازمان غیرمنصفانه و استخدام کارمندان سابق یک تابو تلقی می شود. با این وجود ، در دوره ای که متوسط ​​کارمندان در طول کار خود برای بیش از 12 کارفرمای مختلف کار می کنند و شرکت ها با بازار کار و کمبود مهارت روبرو هستند ، بسیاری از سازمان ها این کارمندان “بومرنگ” را در نظر می گیرند.

استخدام کارمندان سابق مزایای مفیدی دارد. اولاً ، از آنجا که کارمندان بومرنگ شناخته شده هستند ، برخی از شرکت ها آنها را نسبت به استخدام برای اولین بار ، ریسک کمتری می دانند. بومرنگ ها نیز از قبل این شغل را می دانند و به آموزش و زمان کمتری در کشتی نیاز دارند. همچنین ، زیرا آنها می دانند که به چه چیزهایی مبتلا شده اند ، این بار بومرنگ ها ممکن است بیشتر درگیر شوند و احتمال ترک دوباره آنها کمتر است. شاید مهمتر از همه ، ممکن است آنها به لطف تجربیاتی که در طول غیبت داشته اند ، پیشرفت کرده و دانش ، مهارت و بلوغ جدیدی را بدست آورند.

مطالعات بسیار کمی این استراتژی استخدام را بررسی کرده اند ، بنابراین ما تعیین کردیم که آیا کارمندان بومرنگ این فرضیات را برآورده می کنند یا خیر. مطالعه ما به دو س mainال اصلی پرداخت: 1) آیا هنگام بازگشت به کارفرمای سابق خود ، عملکرد کارمندان بومرنگ بهبود می یابد ، ثابت می ماند یا کاهش می یابد؟ و 2) چگونه سطح کارآیی بومرنگ و نرخ گردش مالی با گزینه های سنتی تر مقایسه می شود: مروجین بار اول و اولین بار در خارج از کشور؟ ما یک مجموعه داده بزرگ متشکل از هشت سال داده بایگانی را برای بیش از 30،000 کارمندی که در ابتدا استخدام شده اند (کارمندان خارجی) ، ارتقا یافته (کارمندان داخلی) یا استخدام شده (کارمندان بومرنگ) در سمت های مدیریت در یک سازمان بزرگ خرده فروشی ، تجزیه و تحلیل کردیم. مجموعه داده علاوه بر اطلاعات مربوط به سابقه شغلی ، از قبیل تصدی پست و دلایل ترک ، شامل رتبه بندی عملکرد سالانه سازمان برای مدیران بر اساس شایستگی ها ، مسئولیت های شغلی و دستیابی به اهداف است. این چیزی است که ما پیدا کردیم

عملکرد کارمندان بومرنگ پس از استخدام تمایل به ثابت ماندن دارد. علاوه بر این ، کارمندان بومرنگ که برای بار دوم سازمان را ترک می کنند ، به دلایلی مشابه دلایل عزیمت اول ، این کار را انجام می دهند. به عبارت دیگر ، رفتار کارمندان بومرنگ بر اساس رفتاری که در دوره ابتدایی خود نشان داده اند کاملاً قابل پیش بینی است.

اجاره داخلی و خارجی هر دو در طول زمان بیش از اجاره بهبود می یابند. در حالی که کارمندان بومرنگ در سال اول عملکردی مشابه اجاره داخلی و خارجی دارند ، اما بعد از سال اول استخدام بهتر هستند.

کارکنان بومرنگ بیش از اجاره های داخلی و اجاره های خارجی احتمال تسلیم را دارند. این نشان می دهد که اگر کارمندی یک بار از سازمانی خارج شده باشد ، ممکن است تمایل داشته باشد که دوباره این کار را انجام دهد.

ما کنجکاو بودیم که آیا دلایل در وهله اول کارکنان بومرنگ می تواند ایده بهتری از یافته های ما ارائه دهد؟ به عنوان مثال ، این شرکت خرده فروشی برخی از کارمندان خود را استخدام کرده است که ناخواسته تسلیم شده اند ، شاید به عنوان راهی برای ایجاد “شانس دوم”. بنابراین ، ما دلایل گردش مالی اولیه را بر اساس اینکه آیا آنها می توانند شاخص مثبتی برای نتایج کار آینده (مانند ادامه تحصیل) ، یک شاخص نسبتاً خنثی (مانند دلایل شخصی) یا یک شاخص منفی (مانند فسخ) باشند ، طبقه بندی کردیم. به دلیل عملکرد ضعیف).

ما دریافتیم که بازده در بین کارمندان بومرنگ که در ابتدا به دلایل مثبت یا خنثی ترک می کردند قابل مقایسه است. در مقابل ، کارمندان بومرنگ که گردش مالی اولیه آنها به دلایل عملکردی بود ، همانند کارمندان مثبت یا خنثی عمل نکردند. اگرچه امیدوار بودیم که یک داستان شانس دوم خوب در اینجا وجود داشته باشد ، اما متوجه شدیم که این رفتار قبل و بعد از استخدام مجدد سازگار است.

بنابراین ، آیا استخدام کارمندان بومرنگ می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد؟ یافته های ما از این ایده حمایت می کند که رفتار آینده کارمندان بومرنگ احتمالاً با رفتار گذشته آنها سازگار است. به همین ترتیب ، بومرنگ احتمالاً خطر کمتری نسبت به یک غریبه دارد زیرا سازمان ها می توانند انتظار داشته باشند که بومرنگ همان عملکرد قبلی را داشته باشد. اگر این سطح از عملکرد قابل قبول باشد ، می تواند اجاره خوبی باشد. بعلاوه ، کارمندان بومرنگ که به دلایل نسبتاً مثبت یا خنثی ترک کردند در ابتدا از اجاره داخلی و خارجی فراتر رفتند. این ادعا را پشتیبانی می کند که بومرنگ ها به مشارکت کمتری نیاز دارند و می توانند سریعتر از سایر استخدام ها کمک کنند. از طرف دیگر ، به نظر نمی رسد که کارمندان بومرنگ با سطح بالاتری از تعامل بازگردند. در حقیقت ، آنها با سرعت بالاتری نسبت به سایر کارمندان منتقل می شوند – بیش از دو برابر ارتقا داخلی.

این عوامل (تحمل ریسک ، دلایل گردش اولیه ، افق زمانی برای اجرا و نیاز به ثبات) برای سازمانها مهم است که هنگام تصمیم گیری درباره انجام مجدد این کار یا جستجوی جای دیگر ، آنها را در نظر بگیرند. جدول زیر پیامدهای این ملاحظات را بر اساس اهداف سازمان در روند استخدام خلاصه می کند. به عنوان مثال ، پیش بینی شغل ممکن است در میان کارمندان بومرنگ ، در ارتقا داخلی کمی پایین تر و در بین کارکنان خارجی کمترین باشد.

اگرچه درک چگونگی بازگشت کارمندان اضافی هنگام بازگشت (خصوصاً با توجه به تعدیلات انبوه ناشی از Covid-19) جالب خواهد بود ، اما داده های ما شامل تعدیل نیرو نیست و برخی از یافته های ما ممکن است در مورد این گروه از کارمندان اعمال نشود. به عنوان مثال ، ما نمی دانیم آیا کارکنانی که از کار اخراج و متعاقباً استخدام شده اند بیش از سایر استخدام ها را تحویل می دهند یا خیر. با توجه به آنچه تاکنون می دانیم ، به طور کلی استخدام پیمانکاران خوبی که قبلاً بیکار شده اند ، توصیه می شود.

نتیجه نهایی این است که کارمندان بومرنگ احتمالاً تقریباً مانند گذشته هستند ، در استخدام بهتر یا بدتر نیستند. بنابراین ، فقط به سر و صدا اعتقاد نداشته باشید. ابتدا به اهداف سازمان خود فکر کنید و اگر پیش بینی ، نتایج کوتاه مدت و هزینه های پایین تر برای آموزش اهداف شما هستند ، کارمندان بومرنگ ممکن است برای شما مناسب باشند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir