[ad_1]

اگرچه فرسودگی شغلی مسئله جدیدی نیست ، اما بحران های مداوم سال 2020 آن را تشدید می کند و ما را تا سال 2021 دنبال می کند. سوختن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد ، و تحقیقات سلامتی ، که بسیاری از شرکت ها برای شناسایی آن استفاده می کنند ، از موارد فعال تر چشم پوشی می کند ، مانند رفتار فرسایشی ، بی حوصلگی و عدم دوستی. مدیران باید علائم هشدار دهنده ظریف سوختگی را درک کنند تا بتوانند قبل از اینکه خیلی دیر شود برای کاهش آن اقدام کنند. پس از شناسایی ، مدیران می توانند در مورد چگونگی کاهش فشار بر کارمندان سوخته خود خلاقیت به خرج دهند و برای درک نیاز آنها با آنها کار کنند.

عدم قطعیت یکی از ویژگی های تعیین کننده سال 2020 بود و با آن فرسودگی شغلی رکورد زد. عدم توانایی در مقابله با فرسودگی شغلی هم برای افراد و هم برای سازمان ها هزینه بر است. در سال 2019 ، کارکنان سوخته 2.6 برابر بیشتر به دنبال کار دیگری بودند. محققان همچنین تخمین می زنند که استرس در محل کار 8٪ از بودجه بهداشت ملی را تشکیل می دهد. در حالی که اکثر مردم می دانند فرسودگی شغلی خستگی عاطفی ، جسمی یا روحی است ، بسیاری از رهبران تجارت از روش های اشتباهی برای شناسایی آن در کارمندان خود استفاده می کنند.

سازمان ها اغلب سعی می کنند فرایند فرسودگی شغلی را با مطالعات سالانه سلامتی ارزیابی کنند ، که دارای چندین محدودیت مهم است. اول ، این مطالعات فقط اشکال منفعل فرسودگی شغلی را ارزیابی می کنند و فرم های فعال تر را نادیده می گیرند. دوم ، آنها به موقع عکس فوری می گیرند و ممکن است وقتی کارمندان واقعاً دچار سوختگی شدید می شوند ، از آنها استفاده نشود. سرانجام ، ما متوجه شده ایم که کارکنان فرسودگی شغلی اغلب آنها را کامل نمی کنند.

بر اساس نظرسنجی رفاه کارمندان و مصاحبه های ما با بیش از صد متخصص ، ما یک مدل جامع تر برای فرسودگی شغلی ایجاد کرده ایم تا به مدیران و کارمندان آنها کمک کند علائم هشدار دهنده اولیه را شناسایی کنند. این چارچوب رفتاری ، هم اشکال منفعل سوزش ناشی از هیجانات کم برانگیختگی (مانند غم و اندوه و خستگی) و هم اشکال فعال ناشی از احساسات بسیار برانگیخته را در بر می گیرد (مانند ناامیدی و پریشانی). ما همچنین بین علائم درونی ، که تشخیص آنها دشوارتر است و مشاهده اشکال خارجی آنها آسان تر است ، تفاوت قائل می شویم.

شاخص های احتراق غیر فعال

احتراق غیر فعال دو نوع دارد: منفعل داخلی و غیرفعال خارجی. رایج ترین شکل ، مسئولیت داخلی، سخت ترین حالت برای دیدن است ، به همین دلیل شرکت ها اغلب از نظرسنجی ها برای یافتن آن استفاده می کنند. علائم هشدار دهنده اولیه شامل خستگی همراه با احساس عدم کفایت و غم و اندوه است. فرسودگی غیرفعال می تواند با ایجاد احساس ناامیدی و اضطراب ، بهره وری را مختل کند. همه ما در کار خود شکست داریم ، اما می توان آنها را غیرقابل حل دانست و به عنوان شکست های شخصی کارکنانی که فرسودگی شغلی را تجربه می کنند ، درک کرد.

این کارمندان ممکن است استعفا دهند زیرا در هر کاری احساس شکست می کنند ، این باعث می شود که بپرسند چرا فقط برای شکست دوباره تلاش کنند؟ مراقب این ناامیدی باشید ، که می تواند به صورت تاریکی آشکار شود ، و به دنبال سرنخ های ظریف در زبان آنها در مورد ناامیدی یا استعفا باشد – عباراتی که نشان دهنده پذیرش درد یا یک وضعیت فعلی غیر قابل تحمل است (“همه چیز فقط درجا می مانند” ، “کار” با آنها مانند این است که سر خود را به دیوار می کوبید ، “” چرا اذیت می شود؟ “) همراه با لحن پایین ، آه های صوتی و لرزش مختصر سر.

مسئولیت خارجی اگر بدانید که به دنبال چه چیزی هستید ، مشاهده فرسودگی شغلی آسان تر است. آیا کارمندان شما استانداردهای معمول کار خود را پایین می آورند ، تلاش خود را پس می کشند ، قوانین را کاهش می دهند ، مهلت مقرر را از دست می دهند یا بدبینی بیشتری نشان می دهند؟ اینها عوارض جانبی بی علاقگی فرسودگی شغلی است. اگر اجازه گرم شدن داشته باشد ، سوزاندن می تواند منجر به رفتارهای شدید اجتناب کننده شود ، مانند دور زدن تعامل با همکاران ، عدم توانایی صحبت کردن در هنگام ایده یا اشتباه بودن مشکل ، یا ترک مشکلات برای لغزش که معمولاً اجتناب می شود. کارمندان منزجر می شوند زیرا بیش از حد می سوزند تا بتوانند مشکلات بیشتری را حل کنند.

شاخص های احتراق فعال

سوختن همچنین باعث کاهش خودتنظیمی می شود. اگر به انحراف از کارهای روزمره توجه کنید ، رفتار فعال حاصل از آن آسان تر است.

فعال داخلی اشکال فرسودگی شغلی شامل رفتارهای فرسایشی است – مانند استفاده از روشهای منفی مقابله ، مانند اتخاذ عادات غذایی و آشامیدنی ناسالم ، یا غفلت از رژیم های سالم مانند ورزش و سرگرمی. این رفتار در اکثر محل های کار دشوار است ، اما می تواند منجر به شناسایی ناتوانی های ذهنی و جسمی و غیبت شود.

علائم هشدار دهنده فعال خارجی اشکال فرسودگی شغلی شامل تحریک آسان و ابراز بی صبری و نارضایتی است. برای برخی از کارمندان ، این رفتار یک میزان استاندارد است ، اما ممکن است فرسودگی در افرادی را نشان دهد که معمولاً صبور و دیپلماتیک هستند.

اگر کنترل نشود ، می تواند رفتارهای موذیانه تری مانند بی احتیاطی و اتهامات و حتی انفجارهایی مانند طغیان عصبانیت و گریه های مکرر و غیرحرفه ای را به دنبال داشته باشد. اگرچه ناامید شدن در محل کار طبیعی است ، اما توجه به این نکته مهم است که کارمندان شما بیشتر اوقات خونسردی خود را از دست می دهند. افرادی که این نوع فرسودگی را تجربه می کنند می توانند بیشتر صحبت کنند زیرا هر تپه مراکز خرید مانند کوه احساس می کند. تظاهرات فعال خارجی سوختگی ، به ویژه اگر به انفجار تبدیل شود ، می تواند فشار بیشتری را برای همکاران ایجاد کند ، به طور جدی به روابط کاری آسیب برساند ، مانع بهره وری شود و روحیه تیم را کاهش دهد.

مدیریت احتراق

اجتناب از فرسودگی شغلی غالباً آسان تر از برگشتن به آن است. راهکارهای زیر می تواند به شما کمک کند زودتر آن را شناسایی کنید ، از بدتر شدن آن جلوگیری کرده و در صورت وجود آن را اصلاح کنید. هنگامی که این کار را با کارمندان خود آغاز می کنید ، حتماً ابتدا ماسک اکسیژن خود را بزنید – اگر زیر بار خود احساس روغن کردید ، کمک م effectivelyثر به دیگران تقریباً غیرممکن است.

علائم را پیدا کنید. احتراق غیر فعال غالباً به شکل های فعال تری تشدید می شود که باعث تشدید یکدیگر می شوند. به عنوان مثال ، احساس عدم موفقیت می تواند به نوشیدن منجر شود ، که منجر به خستگی می شود ، که منجر به کوتاه شدن موهای همکاران و سپس در نهایت انفجار یک دفتر کار می شود. از معیارهای خوب آگاه باشید و کارمندان خود را به اندازه کافی بشناسید تا بتوانید زمان انحراف از هنجارهای خود را تشخیص دهید. اندازه گیری دوره ای دمای کارکنان با س askingال از آنها در مورد مشکلی که بیشترین استرس را در آنها ایجاد می کند ، می تواند بخشی از فشار را برطرف کند.

در مقابل خود فکر کنید واکنش نشان دادن وقتی متوجه یک نشانگر احتمالی فرسودگی شدید ، دکمه مکث را برای خود و کارمندان خود فشار دهید. از خود بپرسید: چه اتفاقی افتاده است و چرا؟ توقف کنید و به نقشی که می توانید در سوزاندن آنها داشته باشید فکر کنید. ممکن است با توجه به زمینه یا مهلت نهایی ، مهلت های غیرواقعی تعیین کرده باشید و منجر به کمبود صبر و پاسخ سریع شود. سپس از آنها بپرسید: چه اتفاقی افتاده است و چرا؟ چه کمکی می توانم بکنم؟ وقت بگذارید و با درک بیشتر به سوالات کوچک پاسخ دهید تا از بدتر شدن سوختگی جلوگیری کنید.

دیدگاه را تمرین و تشویق کنید. سپس درگیر گرفتن دیدگاه شوید. مکث برای دیدن تصویر بزرگ در تعیین اینکه چه اقدامی باید انجام شود مهم است. سرانجام در علف های هرز آسان است ، بنابراین وقت بگذارید و در نظر بگیرید کدام کارها و پروژه ها واقعاً مهم هستند و کدام یک از اهمیت کمتری برخوردار هستند. به کارمندان خود آموزش دهید که چگونه دیدگاه را در نظر بگیرند ، در مورد مشکلات تجدیدنظر کنند و انتخاب کنند کدام درخواست ها را نمی توانند پاسخ دهند و کدام اقدامات را به تأخیر می اندازند. کمک به آنها برای توسعه این مهارت و آزادی در انجام این کار به آنها امکان کنترل بیشتر می دهد – کمبود آنها دلیل قابل توجهی برای فرسودگی شغلی است.

در مبارزه از آنها حمایت کنید. بیشتر راه حل های فرسودگی شغلی جهانی نیستند. شناختن خوب کارمندان به شما کمک می کند تا در یافتن راه هایی برای از بین بردن فشار از آنها با هم همکاری کنید. خلاق بودن. شاید بتوانید منبع خاصی از استرس را از بین ببرید ، الزامات رقابتی را تخلیه کنید ، پیشنهاداتی برای مقابله با فشار ارائه دهید یا فقط بخواهید در مورد موضوعی که باعث استرس شما می شود نیز بخندید. در مواردی که قادر به اقدام نیستید ، حمایت عاطفی را به صورت همدلی و گوش دادن عمیق ارائه دهید. شایان ذکر است که در اینجا حمایت عاطفی واقعی لازم است. خوب ، آرزوهایی مانند “آخر هفته خوب” و “استراحت” بعد از اینکه کار بیشتری به آنها دادید ، از آن نمی کاهد – احساس نامناسب بودن برای خواسته های خوب می تواند احساس فرسودگی شغلی را افزایش دهد.

مبارزه با فرهنگ بی واسطه بودن. در نظر بگیرید که آیا گرایش به فوریت یا تمرکز بر زمان به طور مداوم می تواند استرس غیرضروری برای تیم شما ایجاد کند. ممکن است مهلت هایی وجود داشته باشد که بتوانید آنها را تمدید کنید یا پروژه هایی را که می توانید به تعویق بیندازید. آیا می توانید برای کاهش اختلافات در محل کار و خانه ، برنامه های منعطفی ایجاد کنید؟ آیا می توانید برای حفظ مناطق پر ازدحام و تهیه نسخه پشتیبان کارمندان را بچرخانید؟ دور شدن از حالت های معمول کار و نگاه کردن به متن با چشمان تازه به شما کمک می کند اقدامات خاصی را که می توانند سطح استرس کارکنان شما را تغییر دهند ، شناسایی کنید.

سوزاندن مشكل جدیدی نیست ، اما با ادامه روند همه گیری آن كه تا سال 2021 ادامه یافته ، برای مدیران شركت بسیار مهم است كه نحوه شناسایی و كاهش آن را بشناسند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir