آموزش تصویری پارتیشن بندی هارد کامپیوتر تفاوت MBR و GPT

می‌توانید هر یک از این پارتیشن‌ها را Mount یا Unmount کنید. اعتنا مراحل زیر در سیستمی که ویندوز ۱۰ دارد اجرا شده هست ولی شما می توانید این طرز را در ویندوز ۷ و ۸ بکار ببرید. به جهت ایجاد پارتیشن از فضاهای اختصاص نشده یا فضاهای آزاد روی فضا کلیک راست نمایید و از منوی ظاهر شده New Simple Volume را انتخاب کنید.
عمومی
با این حال، بیشتر ما حساس مدیر هارد دیسک و بررسی و چک روی آن را نادیده می‌گیریم که می‌تواند پیامدهای جدی بر بر روی تندستی رایانه ما داشته باشد. ویندوز پی‌ای (همچنین به تیتر ویندوز گوشه و کنار پیش‌از نصب و WinPE هم شناخته می‌شود) یک نسخهٔ سبک از ویندوز هست که در رایانه‌های شخصی، ایستگاه‌های کاری و سرورها به جهت عیب‌یابی سیستم سایت منبع دلیل در حالی که رایانه آفلاین هست به‌کار می‌رود. صفحهٔ آبی مرگ به تیتر یک “خطای ایست” یا یک “بررسی اِشکال” شناخته می‌شود. همین صفحهٔ خطا، به وسیلهٔ سیستم عامل‌های خانوادهٔ مایکروسافت ویندوز در عکس العمل دارای خطاهای بحرانی سناریو دیتا می‌شود. اصطلاح صفحهٔ آبی مرگ به علت رنگ کاملاً آبی صفحهٔ این پیغام غلط ساخت شده است.
در واحد راهنمای معایب هارد اکسترنال توشیبا دیسک در همین نمایندگی به کمک سرویس ها مشاوره ای تخصصی می توانید درباره کالا مورد حیث خویش دیتاها اثرگذار و مختصری به دست آورید. در گام دوم به جهت تولید پارتیشن از ابزاری در ویندوز به کار گیری می کنیم که disk management نام دارد. ابزار Disk Management به عضو اذن می دهد که درایوهای پارتیشن را در کنار یکدیگر قرار دهد. به جهت دسترسی به همین ابزار بهترین شیوه همین میباشد که در نوار ابزار سرچ در ویندوز نام این ابزار را سرچ کنید یا می توانید در منوی run diskmgmt.msc بنویسید. زمانی که همین ابزار گشوده می شود بایستی یک پنجره به اسم DISK را تماشا کنید. در همین پنجره از کاربر خواسته می شود تا یکی از روشهای پارتیشن بندی را گزینش کند و از آن طرز پارتیشن بندی را انجام دهد.
میشه ویندوز دوم رو هم روی همون درایو نصب کرد ولی فایل‌های ویندوز قدیمی نیز باقی می‌مونن. حتی ممکنه هنگام بوت ویندوز هر توشه مجبور باشین از بین دو ویندوز، یکی از رو برای بوت تعیین کنین. از شما دعوت می‌کنم مهم من همراه باشید تا نحوه‌ی پارتیشن‌بندی در یک شیوه‌ی آسون و کاربردی رو به شما یاد بدم که در اکثر هارد اکسترنال توشیبا 1 ترابایت ویندوز‌ها مثل ویندوز 10 و 8 اجرا و تست‌ شده. آن‌گاه از اون به سراغ پارتیشن‌بندی در سیستم‌عامل اوبونتو میریم. ۱- در فضای خالی راست کلیک کرده و مورد Initialize Disk را تعیین می کنیم. وقتی که دارید پارتیشن‌های نو ساخت می‌کنید، می بایست تفاوت در میان اشکال پارتیشن، یعنی extended، primary و logical را بدانید.

نحوه پارتیشن بندی هارد دیسک در ویندوز

روی کلید “Execute Operation” در گوشه بالا کلیک کنید و بر روی مورد “Apply” بزنید تا همه تغییرات اِعمال شود. فضای مورد حیث را به مگابایت و در بین حداقل و حداکثر در حیث گرفته شده وارد کرده و مورد Next را انتخاب کنید. در آخر از شما جهت فرمت فضای جدید سوال می شود آیتم OK را گزینش کرده تا پارتیشن تازه فرمت شود. نکته آخری درباره دسته فرمت پارتیشنی می باشد که مد لحاظ دارید.
در نتیجه ایجاد یکسری پارتیشن بر روی یک هارد، تاثیر خاصی بر روی شتاب آن نخواهد داشت. در صورتی که بر روی یک هارد دست‌بالا به 4 پارتیشن نیاز داشته باشید، می‌توانید 4 پارتیشن از جور primary روی آن ایجاد نمایید. البته اگر بخواهید 6 پارتیشن بر روی یک هارد داشته باشید، باید 3 پارتیشن primary و یک پارتیشن extended بر روی آن تولید نمایید و سپس 3 پارتیشن logical را داخل پارتیشن extended بسازید. یا این‌که یک پارتیشن primary بسازید و یک پارتیشن extended و پارتیشن اکستند خود را به پنج پارتیشن لاجیکال تقسیم کنید. آخرین کاری که پس از پایان پارتیشن بندی برای تثبیت پارتیشن های تولید شده می بایست انجام داد فرمت کلیه درایوهای تولید شده می باشد.با همین کار در واقعیت پارتیشن های ایجاد شده را می توانید به سیستم خود بشناسید! چنان چه می خواهید مابقی فضای هارددیسک ما‌نده را هم پارتیشن بندی کنید، در این برگه کلید Enter را فشار دهید.
از دیگر امکانات همین برنامه می‌توان به قابلیت و امکان انتقال سیستم‌عامل به یک درایو دیگر، بازیابی پارتیشن‌های حذف شده، بازیابی فایل‌های پاک شده، چک کردن فضای ذخیره‌سازی سیستم اشاره کرد. در شرایط GPT دیگر محدودیتی به جهت گنجایش هارد دیسک نمی باشد و هارد های حساس ظرفیت بالا را هم می قدرت به راحتی پارتیشن بندی کرد . اطلاعات مربوط به پارتیشن ها بر بر روی خود پارتیشن ها قرار می گیرند و مثل MBR در سکتورهای نهفته ذخیره نمی شوند . درصورتیکه می خواهید ترازو پارتیشن احتمالی را معین کنید می بایست قبل از انتخاب دکمه Shrink آن را بر حسب مگابایت در نصیب مربوطه وارد کنید. بسته به سرعت هارد شما این تراز می تواند تعدادی دقیقه ارتفاع بکشد اما وقتی این مرحله تمام شد شما یک فضای غیر منحصر خواهید داشت که کنار درایو فیزیکی و در نیمه پایین برگه Disk Management اکران داده شده است.
دومین مشکلی که ممکن میباشد مهم آن روبه‌رو شوید پارتیشن هایی که بیش از 32 گیگابایت گنجایش دارا‌هستند قابلیت استفاده از پوشه FAT32 وجود ندارد. در تعریف‌و‌تمجید پارتیشن بندی بایستی بگوییم یک تقسیم بندی منطقی به جهت تمام فضای هارد است. زمانی که شما یک هارد دیسک را به کامپیوتر ویندوزی متصل کنید به شکل پیش فرض صرفا یک پارتیشن به اسم C دارااست که شما می‌توانید پارتیشن های جدید به آن طولانی تر کنید. بعضا اعضا پیشرفته‌تر ویندوز علاقه‌مند هستند یک پارتیشن منقطع به جهت فایل‌های شخصی خویش بسازند. زمانی ویندوز دوباره کارگزاشتن می گردد می‌توانید درایو سیستم را فرمت کنید و پارتیشن داده‌های شخصی‌تان بدون هیچ گونه تغییری دست نخورده بماند.

  • در صورتی‌ که بخواید درایو مد‌نظرتون 50 گیگابایت فضا داشته باشه، در کادر مورد‌نظر عدد رو وارد کنید و دکمه‌ی Enter رو بزنید.
  • برای مواقعی که می خواهید از تمام یک درایو کپی صحیح کنید از قابلیت کلون این برنامه می توانید به کار گیری کنید.
  • کتابراه منشاء قانونی دانلود کتاب الکترونیکیو دانلود کتاب صوتیاست که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و مکتوب صوتی و همچنین خرید کردن کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما آماده می‌کند.
  • بیشترین فضا رو به درایو کارگزاری ویندوز بدید، بقیه‌ی درایوها بستگی به نیاز خودتون داره.
حتما بخوانید:
هدرز موتور B3 (پراید قدیم) - سام تیونینگ
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

اگر بعد از آن از آن از شما کارگزاری macOS را بخواهد، گذشته ورژن دردسترس macOS را در درایو پارتیشن بندی شده نصب خواهد کرد. احتمال دارد نیاز باشد که قبل از آپگرید سیستم ادله به نسخه macOS Mojave، سیستم برهان macOS Sierra را کارگزاری کنید. به طور نمونه می‌توان هم‌زمان ویندوز ۷ و ۸ را در سیستم خویش داشته باشید و در واقع می‌توانید فارغ از ساخت تداخل سیستم ادله های متفاوت را روی درایو های گوناگون کارگزاری نمایید. فکر نمایید که سیستم‌عامل شما نصبه و هارد جدیدی رو به سیستم بیش تر کردید یا قصد دارید که هارد خودتون رو دوباره پارتیشن‌بندی کنید. برای این فعالیت کافیه که دکمه‌ی شروع روی صفحه‌کلید رو بزنید و بعدش نوشته ذیل رو تایپ کنید. اهمیت این‌که پارتیشن‌های جداگانه را در سیستم دلیل خویش به رخ درایو‌های انقطاع از هم می‌بینید، البته این پارتیشن‌ها در واقع روی یک هارد قرار دارا‌هستند و از حیث فیزیکی به همان هارد محدود هستند.
برای تولید پارتیشن روی منتخب از هارد که واژه و کلمه Unallocated در جلوی آن دیده می شود کلیک کرده و آن را گزینش کنید. آن‌گاه بر روی واژه و کلمه New کلیک نمایید و در کادری که در پایین به نمایش درخواهد آمد میزان پارتیشن را مشخص و معلوم کنید. به وسیله مثلث های کوچکی که بر روی هم به صورت وارونه قرار گرفته اند می توانید ترازو پارتیشن درخواستی خود را تغییر تحول دهید.در انتها هم پس از گزینش میزان پارتیشن بر روی دکمه Apply کلیک کنید. پس از ساختن اول پارتیشن روند را دوباره به جهت ایجاد پارتیشن جدید تکرار کنید.

پارتیشن بندی هارد اکسترنال

با دقت به آنکه هاردهای اکسترنال امروزه در گنجایش های گوناگون و بالایی ساخته می شوند ممکن هست کاربران برای استعمال بی آلایش و سریع تر از دیتا ها و دیتاها خویش اهمیت ایراداتی مواجه شوند. پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال باعث می شود که فرد مدیر بهتری بر بر روی هارد داشته باشد، امنیت اطلاعات خویش را بالا چیره شود و کارایی و سرعت هارد را افزایش دهد. به جهت پارتیشن بندی کردن هارد شیوه های مختلفی وجود دارااست و اعضا می توانند نیز از امکانات سیستم برهان ویندوز و نیز از نرم افزارهای منحصر برای این عمل استفاده کنند. Parted Magic یک دیسک زنده منحصر پارتیشن بندی هارددیسک است.

نرم افزار EaseUS Partition Master ؛ قابل انعطاف افزار پارتیشن بندی بدون حذف اطلاعات

۲- Drive 0 Unallocated Space را انتخاب کنید و دکمه New را بزنید. تفاوت primary مهم logiacal در همین می‌باشد که Primary به پارتیشن‌های مستقل گفته می‌شود در حالیکه logical به پارتیشن‌هایی گفته می‌گردد که درون یک پارتیشن extended ساخته می‌شوند. توجه داشته باشید که ممکن می باشد پارتیشنی به نام System Reserved را تماشا کنید. زمانی که پنجره را بستید به پنجره Disk Management نگاه نمایید تا پارتیشن تازه خویش را بازدید کنید. در صورتی که پارتیشن خویش را فرمت کرده باشید شما می بایست چیزی مانند تصویر پایین داشته باشید.
در ابن نوشته قصد داریم به تدریس پارتیشن بندی هارد اکسترنال بپردازیم. بر مغایر هارد دیسک‌های داخلی، بخش اعظم هاردهای اکسترنال از قبل پارتیشن بندی و فرمت شده هستند. مهم این حال، ممکن می باشد در بعضا هاردها پارتیشن بندی رخ نگرفته باشد. اگر نیاز پارتیشن بندی هارد اکسترنال یا این که تغییر و تحول در مدل پارتیشن بندی دارید.
همچنین چنانچه خواستید فضا اضافه نمایید ، بی تردید می بایست فضای آزاد و پارتیشن بندی نشده موجود باشد. 4- سپس از از گزینش آیتم مورد نظر در قسمت مشکی رنگ پارتیشن کلیک راست کرده و مورد New Simple Volumeرا تعیین میکنیم. نکته قابل اعتنا همین هست که اگر بخواهید کل فضای هارد را مجددا تقسیم کنید؛ بایستی مسلما همه درایو ها را فرمت کنید.
دقیقا مانند تصویر تحت فعالیت نمایید و در نصیب Volume label اسم یا این که عنوان درایو رو وارد کنید. آن گاه از انتخاب گزینه‌ی مورد‌نظر و تایید اون به‌وسیله‌ی OK به مرحله‌ی سپس می‌ریم. اما اگه هارد شما نو نباشه یا پیش از این یک درایو از اون ساخته‌شده باشه، بااین گزینه رو نمی‌بینید. Diskpart ابزاری مستقل از CMD می باشد و پوسته یا این که Shell خاص به خود را دارد هر چند همین پوسته شبیه به CMD است.
شما می توانید این برنامه را در ویندوز ۱۰، ۸، ۷، ویستا و XP قابل نصب است. شما همچنین می توانید از این برنامه برای ساخت درایو نشانه گر ویندوز قابل بوت به کار گیری کنید، سیستم دلیل را به یک هارد مختلف انتقال دهید و تمام اطلاعات را از یک پارتیشن یا درایو پاک کنید. برای پارتیشن بندی هارد دیسک خویش او‌لین کاری که می بایست انجام دهید این هست که ابزار Disk Management ویندوز را گشوده کنید. یک طریق پر سرعت به جهت انجام همین فعالیت همین می باشد که در قسمت جستجوی منوی Start عبارت partitions را تایپ کنید. از لیست نتیجه ها اکران دیتا شده ابزار Create and format hard disk partitions را گزینش کنید. همواره در ارتفاع تاریخ یکی از از حساس ترین و ترسناک ترین امور در کامپیوتر ، مدیر هارد دیسک بوده است.

حتما بخوانید:
آیا لازم است به مدیرعامل خود با گزینه های سهام پاداش دهید؟
قدرت گرفته توسط وبسایـــت سمنـــدون

نرم افزار پارتیشن بندی

هم میتوانید هارد اکسترنال خود را پارتیشن بندی نمایید و هم هارد اینترنال که در لپ تاپ یا کامپیوتر خود دارید. امروزه به علت ارتقا ظرفیت هارد دیسک ها و به این علت که محافظت داده ها در فضای تبارک نا مرتب میباشد پارتیشن بندی امری اجتناب ناپذیر است. اگر در کامپیوترهای امروزی که هارد دیسک های با ظرفیت بالا دارا هستند به خوبی مدیریت نشوند منجر مشکلاتی خواهد شد.

مزایا و معایب طرز پارتیشن بندی کردن هارد اکسترنال

بله همین امکان وجود داره، کافیه به قسمت Disk Management ویندوز برید. اما در پارتیشن‌بندی به شیوه‌ی GPT می‌تونید تا 128 پارتیشن تولید کنید. من به شما سفارش میدم که مهم تکنولوژی پیش برین و از GPT به کار گیری کنید.
به منظور عملکرد بهتر سیستم را Restart فرمایید و آن گاه در نصیب My Computer از پارتشین بندی تازه لپ تاپ سونی به کارگیری کنید. کلام مورد حیث درایو را وارد کنید و سیستم پوشه را به تیتر NTFS تهیه کنید. می توانید تعداد پارتیشن هایی را که می خواهید ساخت کنید، سفارشی کنید و سبک پارتیشن آیتم لحاظ خود را MBR یا این که GPT تنظیم کنید. یا این که می توانید تنظیمات پیش فرض ارائه شده به وسیله Easeus Partiton Maste را بپذیرید. به جهت مثال می‌توانید سایز پارتیشن را تغییر دهید، 2 پارتیشن را ادغام کنید، فرمت و تعمیر پارتیشن‌ها هم از بقیه امکانات NIUBI Partition Editor به‌حساب می‌آیند. رئیس دیسک دشوار مثل حفظ از رایانه در برابر بدافزار و بقیه تهدیدها امری به طور کامل واجب و اهمیت است.

وایپ هارد و نابود کردن دائمی اطلاعات

چنانچه هارد اکسترنال صرفا از یک پارتیشن کلیدی حجم بالا ساخته شده و فضایی به جهت تولید پارتیشن دیگر وجود ندارد بایستی نخست مورد Resize انتخاب شود تا گوشه ای از فضای خالی را برای ایجاد پارتیشن تازه در اختیار کاربر قرار دهد. برای این فعالیت باید پارتیشن موجود بر بر روی هارد گزینش شده و بر روی آن کلیک راست شود تا گزینه‌ Move/Resize به اکران در بیاید. همین آیتم به کاربر اذن می دهد که ظرفیت یک پارتیشن را تغییر و تحول دهد و فضای کافی برای ایجاد پارتیشن دوم فراهم شود. بهترین روش پارتیشن بندی به جهت هارد جدید یا این که آکبند چیست ؟ اینها و موردها اساسی دیگر را در این مقاله می آموزیم. یکی از کارهایی که می بایست به جهت راه اندازی لپ تاپ انجام داد، پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ است. منظور از پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در واقع تقسیم بندی یا گونه بندی نمودن فضای ذخیره سازی دستگاه است.
با توجه به آنچه در گذشته و مطالب گذشته گفتیم هارد از یکسری دیسک مغناطیسی ساخته شده می باشد که در فاصله های قلیل بر روی یکدیگر قرار دارند ،و حول یک محور مرکزی می‌چرخند و عملیات تلاوت و نوشتن به وسیله هد انجام می‌شود. البته بک آپ گرفتن از ویندوز به جهت خطرات جراحت دیدگی فیزیکی هارد کارآمد نمی باشد و مانعی برای آن نمی‌شود. یعنی اگر هارد دچار خرابی فیزیکی شود دیگر نمی‌توان به فایل بک آپ دسترسی پیدا کرد.
Disk 0 شماره هاردی است که می خواهید پارتیشن را بر روی آن بسازید. Cmd را در فریم جستجوی ویندوز تایپ کنید، روی Command Prompt راست کلیک کرده و ” Run As Administrator ” را گزینش کنید. صحبت درایو و سیستم پوشه را به عنوان NTFS تهیه کنید، “Finish” را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaLevitraGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma doğal taş kolye