[ad_1]

با بهبودی مداوم پس از کوید ، وقت آن رسیده است که رهبران به فکر این باشند که چرخه اقتصادی بعدی چگونه خواهد بود – و خطرات آن. برخلاف کووید ، که یک شوک برون زا بود و بنابراین تا حد زیادی قابل پیش بینی نبود ، عدم تعادل ها و خطرات احتمالی ، از جمله تورم و حباب ها ، برای سیستم درون زا هستند – از درون بوجود می آیند و با گذشت زمان افزایش می یابند. این بدان معنی است که رهبران مشاغل فرصتی برای آگاهی بخشی ، نظارت و افزایش مقاومت در برابر چنین شوک هایی دارند ، حتی اگر پیش بینی های دقیق در دسترس نمانند.

وقتی همه گیر سال گذشته اتفاق افتاد ، افق های زمانی رهبران تجاری به شدت کاهش یافت و آنها را مجبور به تمرکز بر روی مسائل بقا ، سازگاری و انعطاف پذیری کرد.

با بهبودی بهتر از آنچه انتظار می رفت ، افق ها دوباره گسترده می شوند. با این حال به جای اینکه فقط به بهبود یا سال آینده نگاه کنیم ، اکنون زمان خوبی است که رهبران به طور کلی به چرخه اقتصادی بعدی فکر کنند.

چرخه زندگی یک انبساط

چرخه زندگی گسترش بهتر است از دریچه بازار کار مشاهده شود. در مرحله گسترش موسوم به “جوان” ، بیکاری زیاد ناشی از رکود قبلی به گسترش دامن زد. اما با شدت گرفتن بازارهای کار ، این چرخه با یک ویژگی کاملاً متفاوت وارد مرحله “قدیمی” می شود: استخدام دشوارتر است ، رشد محدودتر و آسیب پذیری ها مانند تورم یا حباب بیشتر است.

در ابتدای چرخه بعد از کوید ، می توانیم ببینیم که او در مسیری کاملاً منحصر به فرد برای جوان به نظر رسیدن در سنین جوانی قرار دارد. همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است ، افزایش نرخ بیکاری معمولاً به سالهای متمادی قبل از تشدید بازار کار اشاره دارد ، اما جاده بعد از کوید شیب بسیار تندتری دارد. اینکه دقیقاً چه زمانی انکشاف بعد از کوید به بازار کار باریک منتقل می شود ، ناشناخته است ، اما به طور کلی اعتقاد بر این است که اقتصاد ایالات متحده با نرخ بیکاری در حدود 4.5 درصد محدود است. رسیدن به سطح فعلی 6.3٪ ممکن است قبل از پایان سال 2022 اتفاق بیفتد.

با این حال ، رسیدن به مرحله قدیمی بزرگ شدن به خودی خود نشانه خطر نیست. در عوض ، خطرات ناشی از طول عمر چرخه است ، زمانی که فشار برای ایجاد عدم تعادل اقتصاد کلان وجود دارد ، به ویژه هنگامی که سیاست ها خواستار رشد بیشتر هستند.

گسترش طولانی مدت پس از کوید؟

ادغام سه رهبر باعث می شود که چرخه پس از کوید پایدار باشد و بنابراین مستعد ماندگاری طولانی مدت است:

 • ظهور خدمات: با توجه به اینکه Covid در درجه اول رکود در خدمات است ، ممکن است کمک به خدمات به طول عمر غیراصولی بنظر برسد. با این وجود قفل و فاصله اجتماعی منحصر به شوک کوید است و در خارج از بیماری همه گیر ، نوسانات خدمات نسبت به مصرف فیزیکی کالا بسیار کمتر است. این واقعیت که خدمات بتدریج جایگزین تولید فیزیکی شده اند ، در حال حاضر پایداری دوره ای را تقویت کرده است. به نیم رخ پیشگام 2015 فکر کنید ، که می توانست به سایر چرخه های پس از جنگ پایان دهد. اگرچه بخش انرژی را به رکود اقتصادی سوق داد ، اما در مقایسه با اقتصاد آنقدر بزرگ نبود که بتواند گسترش را خنثی کند.
 • سیاست پولی آسان: به طور کلاسیک ، وقتی چرخه ها سفت می شوند ، در برابر افزایش سرعت تهاجمی آسیب پذیر می شوند تا از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کنند. امروزه ، نه تنها تورم ثابت اجازه می دهد تا سیاستمداران حرکت بسیار کندی داشته باشند ، بلکه تورم بسیار پایین آنها را مجبور می کند آن را پایین نگه دارند تا زمانی که تورم در واقع بالاتر از هدف خود باشد. این باعث می شود افزایش نرخ های بهره برای تکمیل چرخه کمتر باشد و فضای کافی برای مشوق ها برای حمایت از طول عمر و عدم تعادل فراهم می کند.
 • سیاست مالی تهاجمی: برخلاف سیاست های پولی ، سیاست های مالی از نظر سیاسی کنترل می شوند و عمدتا توسط غریزه گسترش هدایت می شوند. آنچه در آینده متفاوت خواهد بود ، یک فرهنگ سیاسی جسورانه تر است ، که با تجربه محرک کووید ، جایی که محرک پرخاشگرانه پذیرفته تر است ، پرورش می یابد ، به دوام و عدم تعادل چرخه کمک می کند.

پیامد طول عمر ، به ویژه هنگامی که در مرحله بلوغ چرخه بازی می شود ، ساخت دو نوع عدم تعادل متفاوت است – تورم و حباب ، که به سختی می توان از هر دو نوع تعادل استفاده کرد.

درک خطرات تورم

با توجه به کاهش 30 ساله تورم در ایالات متحده و سایر اقتصادها ، از بسیاری جهات ، ترس عمومی و مداوم از تورم تعجب آور است. با این حال ، ادامه توسعه ممکن است خطرات مختلف تورمی را افزایش دهد ، از جمله:

 • تورم انتقالی: ترس فعلی از تورم قریب الوقوع به عنوان خطرات شناخته نمی شود ، زیرا این جهش ها موقتی خواهند بود. تورم سالانه در مارس و آوریل افزایش خواهد یافت ، زیرا ماه های مشابه سال گذشته در اوج شوک همه گیر تقاضا که قیمت ها به ویژه پایین بود ، رخ داد. این باید و توسط سیاستمداران و بازارها نادیده گرفته خواهد شد.
 • مهار تورم بدون رکود اقتصادی: بازارهای باریک و پایدار کار در نهایت منجر به فشارهای قیمتی می شود که می تواند منجر به تورم شود. سیاست گذاران به دنبال پاسخگویی خواهند بود ، بنابراین اجازه می دهند فشار کاهش یابد و چرخه ادامه یابد (اصطلاحاً “فرود نرم”).
 • مهار رکود تورمی: همان فشارهای تورمی ممکن است برای مقابله با دولتها نیز بسیار شدید باشد ، منجر به سیاستهای سختگیرانه تر ، منجر به رکود اقتصادی شود. اگرچه قابل قبول است ، اما با توجه به تورم ثابت و احتمال حرکت سیاست در حالی که هنوز نفوذ دارد ، بعید است.
 • قطع رژیم تورم: تورمی که توسط سیاست کنترل نمی شود – یا حتی با انگیزه های سیاسی بیشتر تشویق می شود – این امکان را دارد که یک رژیم تورم کاملاً تثبیت شده را تضعیف کند. این امر امکان پذیر است ، اما قابل قبول نیست ، خصوصاً در کوتاه مدت ، زیرا سالها طول می کشد سختگیری مداوم و بی توجهی به سیاست برای ایجاد شکاف در رژیم انجام شود.

یک خطر اضافی از طرف سیاستمداران وجود دارد که نیاز به مدیریت انتظارات بازار دارند. چنین انتظاراتی بیانگر یک سیاست پولی آسان برای سالهای طولانی است ، و دستیابی به آن با هدف قرار دادن نرخ بهره سریعتر بدون ایجاد تلاطم بازار دشوار است.

درک خطرات حباب

حباب ها خطر بیشتری را برای چرخه اقتصادی ایجاد می کنند ، زیرا ممکن است به سرعت ظهور کنند و مدیریت آن برای سیاستمداران دشوارتر است: به یاد داشته باشید که حباب ها (dot-com و ساختمانهای مسکونی) کلید پایان دو چرخه از سه چرخه آخر هستند. علاوه بر این ، آنها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند (ارزیابی ، کیفیت ، کمیت و سرعت) ، اما در نهایت نباید مشکل ساز شوند – و حتی انتخاب های مدیریت را به چالش می کشند.

با این وجود چرخه های باریک و طولانی ، زمینه ای مناسب برای تشکیل حباب ایجاد می کنند ، به ویژه هنگامی که با کمک سیاست پولی آسان باشد. به روشهای مختلف افزایش حبابها و تأثیر آنها فکر کنید:

 • حباب های محصول باریک هستند – آنها در یک یا یک مجموعه کوچک از بازارها فعالیت می کنند. اگرچه می توانند برای مشاغل فعال در این بازارها چشمگیر و چالش برانگیز باشند ، اما پیامدهای محدودی را برای افراد خارج از این بازارها و اقتصاد کلان به همراه دارد. مثالی از این جنون کودک Beanie در اواخر دهه 1990 است ، زمانی که اسباب بازی 5 دلاری پر از قیمت دلار در بازار ثانویه 1000 دلار به بالا بود.
 • حباب در سطح مقطع آنها از حباب اولیه تأمین می شوند و با ایجاد یک انبوه اثرات بر اقتصاد مالی و واقعی سازگارترند. اگرچه ذاتاً تهدیدکننده اقتصاد کلان هستند ، اما همه آنها بد پایان نمی یابند ، زیرا برخی از آنها ریشه در اصول اساسی دارند. به نرخ پایین نرخ بهره امروز فکر کنید ، اگرچه بسیار پایین است ، اما به نظر می رسد برای مدتی نیز از نظر تاریخی پایین باشد (حتی اگر کمی بالاتر از سال 2020 باشد). افزایش آنها لزوماً مشکل ساز نیست.
 • در حال تکمیل حباب حباب به احتمال زیاد مقطعی هستند و به حدی می رسند که هنگام توسعه ، بادهای مخالف واقعی یا مالی ایجاد می کنند که گسترش را متوقف می کنند. حباب دات کام که گسترش دهه 1990 را کامل می کند و حباب مسکن که دهه 2000 را تکمیل می کند نمونه های اخیر است.
 • حبابهای منظم و مناسب نه تنها در چرخه های پایانی ، بلکه چالش هایی را برای سیاست ایجاد می کنند که همچنان راضی نیستند – یا به دلیل عدم تمایل یا ناتوانی سیاستمداران ، که هر دو از نظر امروز بعید به نظر می رسند. این حباب ها رژیم اقتصادی را متلاشی کرده و اثر غیرمعمولی در جامعه برجای گذاشت ، مانند بازار حباب های دهه 1920 و رکود بزرگ.

چگونه رهبران می توانند آماده شوند

برخلاف کووید ، که یک شوک برون زا بود و بنابراین تا حد زیادی قابل پیش بینی نبود ، عدم تعادل ها و خطرات مورد بحث در بالا برای سیستم درون زا هستند – از درون بوجود می آیند و با گذشت زمان افزایش می یابند. این بدان معنی است که رهبران فرصتی برای آگاهی ، نظارت و افزایش مقاومت در برابر چنین شوک هایی دارند ، حتی اگر پیش بینی های دقیق در دسترس نمانند.

برخی از اقداماتی که رهبران می توانند برای بهبود مقاومت در برابر خطرات دوره ای مورد بحث انجام دهند عبارتند از:

 • ایجاد نظارت بر ریسک ، قابلیت های تحلیلی و سناریوهای برنامه ریزی مورد نیاز برای ردیابی و درک خطرات
 • انعطاف پذیری را حفظ کنید حتی هنگام سرمایه گذاری گسترده برای ایجاد انعطاف پذیری در مقابل تغییرات بعدی
 • استراتژی ها و برنامه های آزمایش فشار برای شناسایی آسیب پذیری های پنهان
 • اولویت ، مدیریت و اندازه گیری پایداری را به صراحت همانطور که بنگاه ها کارآیی می کنند در حالی که در مورد مبادلات واقع بین هستند
 • فرهنگ سازی که امکان گشودگی فکری و توانایی سرگرمی و به کارگیری استراتژی مخالف را در صورت نیاز فراهم می کند

اگرچه ما نمی توانیم چرخه بعدی را با دقت پیش بینی کنیم ، اما می توانیم برخی از خطوط کلی آن و خطرات و فرصت های ناشی از آنها را بشناسیم. رهبران آینده نگر می توانند آنها را وادار به کار کنند تا خطر استراتژی های گسترده خود را که حتی از خط خارج می شوند ، به حداقل برسانند.

[ad_2]

منبع: bighat-news.ir